Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Szkoła
Strona główna
Patron
Historia Szkoły
Dyrekcja Szkoły
Pracownicy Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Dokumenty Szkoły
Lokalizacja
Kontakt
Zamówienia publiczne
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster


LOGOWANIE
Przystąpiliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Przystąpiliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

       „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.”

        Cel realizowany jest poprzez wzmocnienie zainteresowań czytelniczych i aktywności czytelniczej uczniów oraz uzupełnienie zbiorów bibliotecznych o nowości wydawnicze.

        W obecnej chwili zbieramy wśród uczniów opinie dotyczące zakupu książek do biblioteki szkolnej. Uczniowie składają propozycje tytułów książek i wrzucają do przygotowanej  w tym celu skrzynki.

Odpowiadają na pytanie: „Jaką książkę chciałbyś przeczytać i wypożyczać w naszej szkolnej bibliotece.”

Realizacja zadań programu przewiduje różnorodne przedsięwzięcia i zajęcia czytelnicze służące promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do współpracy rodziców i składanie propozycji tytułów książek, które możemy zakupić do biblioteki.

 


admin dnia 02 kwiecień 2019 · Czytaj więcej · 120 Czytań · Drukuj
Bezpłatne konsultacje

Bezpłatne konsultacje

 

Drogi Rodzicu, jeśli:

- coś Cię niepokoi w zachowaniu dziecka,

- masz wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego dziecka,

- nie wiesz w jaki sposób i gdzie można uzyskać diagnozę,

- chcesz skonsultować się ze specjalistami pracującymi z dziećmi z niepełnosprawnością?

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie ul. Teklinowska 27 na bezpłatne konsultacje dnia 4. 04. 2019r. w godz. 1600 – 1800 ze specjalistami różnych dziedzin (pedagog, psycholog, rehabilitant, logopeda, oligofrenopedagog, pedagog specjalny, surdopedagog, tyflopedagog, terapeuci np. SI – integracji sensorycznej).

 

Placówka oferuje:

-       naukę w małym zespole pod okiem doświadczonych pedagogów z odpowiednimi kwalifikacjami,

-       posiadamy własny samochód i zapewniamy dowóz uczniów do placówki,

-       rehabilitację w szkole w nowej sali,

-       zajęcia z psychologiem i pedagogiem szkolnym,

-       terapię logopedyczną,

-       opieka surdopedagoga i tyflopedagoga,

-       rewalidację indywidualną,

-       terapię poprzez zabawę,

-       terapię SI - integracji sensorycznej,

-       arteterapię, zajęcia usprawniające manualnie

-       zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej,

-       możliwość korzystania ze świetlicy i stołówki szkolnej,

-       integrację ze środowiskiem szkolnym poprzez:

  • udział we wszystkich uroczystościach szkolnych (akademie, bale, apele szkolne)
  • wspólne zajęcia dodatkowe z  rówieśnikami
  • udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych,
  • wspólne: spędzanie ferii, przerw międzylekcyjnych, wycieczki, wyjazdy,

-       udział w wielu imprezach, konkursach, spotkaniach dla osób z niepełnosprawnością,

-       możliwość dostosowania oferty szkoły do potrzeb uczniów w uzgodnieniu z rodzicami.

 

Pragniemy, abyście byli Państwo świadomi, że w każdej sytuacji możecie liczyć na nasze wsparcie. Szczegółowych informacji udzielają dyrektor i nauczyciele placówki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy - nr tel. 62 78 41 635.


admin dnia 26 marzec 2019 · Czytaj więcej · 139 Czytań · Drukuj
Koncert akordeonowy w naszej szkole

22 marca w naszej szkole odbył się koncert akordeonowy. Duet artystów z Łodzi zaoferował nam nie tylko przyjemną zabawę, ale również przybliżył wiedzę o znanych kompozytorach. Panowie zagrali utwory skomponowane specjalnie na akordeon. Oprócz tego występ dostarczył nam wiele wiedzy z zakresu muzyki. Artyści zagrali melodie ze znanych filmów, pokazali też nam budowę akordeonu. Widownia aktywnie brała udział w lekcji, uczniowie byli zachwyceni, wykazali się też znaczną wiedzą z zakresu muzyki klasycznej. Koncert był bardzo interesujący, dostarczył wiele zabawy, stał się też inspiracją dla młodych muzyków, których przecież nie brakuje w murach naszej szkoły.admin dnia 25 marzec 2019 · Czytaj więcej · 150 Czytań · Drukuj
Witamy i pamiętamy w SP nr 2 w Wieruszowie

Dzień 21 marca to dzień, w którym uczniowie SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego radują się z nadejścia pierwszego dnia wiosny, aby uczcić owe wydarzenie w szkole przygotowano konkurs pn.: Mam talent. Młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów „na deskach” sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w salę widowiskową. W jury zasiedli: pani wicedyrektor Małgorzata Florczak – Piluch, pani pedagog – Anna Zagórska, pani bibliotekarka - Marta Durys, Ksiądz Przemysław Patkowski oraz przedstawiciel uczniów – Kacper Kos.

Rozpoczęliśmy od klas najmłodszych i uczniów z Zespołu Terapeutycznego, odważnych w tej kategorii było najwięcej, prezentowali oni swoje umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne  i recytatorskie. Każdy w swój występ wnosił coś nowego i wyjątkowego.

Grupa dzieci starszych również zachwyciła jurorów swoimi talentami i obyciem ze sceną. Ogromnewrażenie zrobili uczniowie grający na instrumentach. Nie zabrakło wzruszeń i ciepłych słów.

Ostatnia grupa to młodzież z klas VII, VIII i III gimnazjum, ta grupa zaprezentowała niewiarygodny show, tańczyli, śpiewali i zachwycali choreografią. Nie wspomnę już o charakteryzacji, która była profesjonalna.

Jednak 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również  Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia organizowanych jest wiele imprez, które mają na celu propagowanie idei społecznej integracji z osobami z Zespołem Downa.

Aby zainteresować społeczeństwo sytuacją osób z tą wadą, zachęcić do okazywania solidarności z nimi, na całym świecie zorganizowano akcję zachęcają do założenia tego dnia kolorowych skarpet.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa kolorowe skarpetki nie do pary założyli również wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia serdecznie dziękujemy. Był to cudowny i pełen wrażeń dzień.


admin dnia 24 marzec 2019 · Czytaj więcej · 194 Czytań · Drukuj
Rekolekcje

Tegoroczne rekolekcje przebiegały w dniach 18 - 20  marca 2019r. pod hasłem Zbuntowany Prorok. Duchowym przewodnikiem był Ksiądz Marcin Walczak, którego wspierał Ksiądz Przemysław Patkowski. Dziękujemy Ks. Proboszczowi za zaproszenie gościa, którego nauki wsparte modlitwą i śpiewem stanowiły jedność. Dzieci pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyły w naukach głoszonych w szkole, a ostatniego dnia w dziękczynnej Mszy Świętej w Kościele. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Uczniowie chętnie i z radością uczestniczyli w rekolekcjach. Przekaz był szczery, mówił przede wszystkim o przyjaźni z Panem Bogiem i sposobie  pielęgnowania więzi ze Stwórcą. Doświadczyliśmy tego, iż kto śpiewa, modli się podwójnie. Uwielbiajmy Pana Boga w darze rekolekcji.


admin dnia 20 marzec 2019 · Czytaj więcej · 192 Czytań · Drukuj
REKOLEKCJE Dowozy i odwozy młodzieży szkolnej

REKOLEKCJE

Dowozy i odwozy młodzieży szkolnej

w dn. 20.03.2019 r. (środa)

 

Dowóz:

I kurs A - 745 - Dobrydział - SP

II kurs A  - 805 - Kuźnica Sk.  - SP

III kurs A - 820 - Mirków  - SP

I kurs B - 735 - Lubczyna SP - 740 - Wyszanów - 745 Lubczyna - SP

II kurs B - 805 - Jutrków - 815 - Teklinów - SP

III kurs B - 825 - Teklinów - SP /Szkoła Teklinów/

 

Odwóz:

I kurs A - 1215 - SP - Dobrydział/Kuźnica Sk.

I kurs B - 1215 - SP - Szkoła Teklinów

II kurs A - 1230 - SP - Mirków

II kurs B - 1230 -SP- 1235- Teklinów - 1240 - Jutrków - 1250 - Wyszanów - 1255 - Lubczyna

III kurs B - 1415 - Wyszanów - Lubczyna

 


admin dnia 18 marzec 2019 · Drukuj
WYWIADÓWKI

Wywiadówka 27 marca 2019r. godz. 17:00

Wywiadówka 15 maja 2019r. godz. 17:00


admin dnia 13 marzec 2019 · Drukuj
8 MARCA ŚWIĘTUJĄ WSZYSTKIE DZIEWCZYNKI

W marcu obchodzimy Święto Kobiet, wszystkich nawet tych najmłodszych. Taki też cel przyświecał chłopcom z oddziałów przedszkolnych 3-6-latków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, którzy uczcili święto swoich koleżanek życzeniami, piosenką i wspólną zabawą.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków i życzymy Wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.admin dnia 08 marzec 2019 · Czytaj więcej · 155 Czytań · Drukuj
Koncert profilaktyczny w Wieruszowskim Domu Kultury

            W dniu 1 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w koncercie profilaktycznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Wieruszowie. Celem akcji było uświadomienie młodzieży zagrożeń płynących z nadużywania substancji psychoaktywnych oraz wzmocnienie przekonania, że dobra zabawa nie musi kojarzyć się z alkoholem lub narkotykami.

            W pierwszej części spotkania założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Arka Noego” Pan Artur Amenda podzielił się z młodzieżą własnym doświadczeniem, jako osoba dorastająca w rodzinie z problemem alkoholowym. Prowadzący przedstawił uczniom mechanizm powstawania uzależnienia, a odwołując się do autentycznych przykładów ukazał destruktywny wpływ uzależnienia na życie własne oraz najbliższego otoczenia.

            W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w koncercie muzyki reggae. Pan Artaszes Barojan, znany jako ARCI poprzez muzykę przekazał młodym ludziom przesłanie, że prawdziwa wolność to umiejętność dokonywania takich wyborów, które będą prowadzić do rozwoju osobistego, własnych zainteresowań i pasji a nie tych, które niszczą siebie i innych. W dzisiejszym świecie pasje i zainteresowania stanowią najlepszą alternatywę dla młodych ludzi wobec alkoholu i narkotyków.


admin dnia 05 marzec 2019 · Czytaj więcej · 126 Czytań · Drukuj
Spotkanie młodzieży z trenerem z zakresu doradztwa zawodowego

W dniu 28 lutego 2019 roku uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Moniką Józefowską – trenerem ORE z zakresu doradztwa zawodowego. Młodzieży zaprezentowane zostały możliwości edukacyjne po klasie VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. W roku szkolnym 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych trafią zarówno uczniowie obecnych klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych.

Prowadząca przekazała uczniom informacje jak wygląda obecnie system szkolnictwa, jakie możliwości dają konkretne typy szkół oraz jakich zawodów poszukuje lokalny rynek pracy. Wszystkie informacje poparte były przykładami i doświadczeniem starszych uczniów, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Pani Monika wyjaśniła uczniom czym jest Europass, egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, kto to jest oraz jakie ma prawa i obowiązki młodociany pracownik. Na zakończenie prowadząca udzielała odpowiedzi na liczne, indywidualne pytania młodzieży.

Dziękujemy Pani mgr Monice Józefowskiej za przekazanie cennych informacji uczniom naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ułatwią one młodzieży dokonać wyboru dalszej drogi edukacji oraz zawodu.


admin dnia 03 marzec 2019 · Czytaj więcej · 178 Czytań · Drukuj
Cyrk w naszej szkole!!

01.03.2019. w naszej szkole  rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku „Heca”. Atrakcji było wiele. Największe jednak wrażenie zrobił wąż oraz umiejętności jednego z cyrkowców, który utrzymał na czole ławeczkę do ćwiczeń. Śmiechu było co niemiara. Na zakończenie można było zakupić kolorowe baloniki i piłeczki. Występ bardzo podobał się dzieciom, gdyż zapewnił im solidną dawkę humoru i rozrywki.admin dnia 03 marzec 2019 · Czytaj więcej · 176 Czytań · Drukuj
Strona 10 z 10 << < 7 8 9 10
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Wywiadówki
Godziny lekcyjne
Dzwonki
Dowozy
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Stołówka szkolna
Rekrutacja
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty
Dziennik elektroniczny


LOGOWANIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25872 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie