Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Szkoła
Strona główna
Patron
Historia Szkoły
Dyrekcja Szkoły
Pracownicy Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Dokumenty Szkoły
Lokalizacja
Kontakt
Zamówienia publiczne
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster


LOGOWANIE
SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SP NR 2

Za nami dzień pełen emocji, duch patriotyzmu na stałe zagościł w murach naszej szkoły. Od rana można było usłyszeć melodie o charakterze patriotycznym. Dopełnieniem były barwne stroje naszych uczniów. Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej każda z klas zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę, oczywiście nie zabrakło również pięknej aranżacji. Wszystkim występom bacznie przyglądało się jury w składzie: pani dyrektor- Małgorzata Florczak - Piluch, pani pedagog – Anna Zagórska, pani Bernardyna Wilk – nauczyciel oraz pani Aleksandra Mazur – nauczyciel. Komisja tego dnia miała twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były  piękne i wykonane z dużym zaangażowaniem. Tego dnia nie było przegranych, każdy wrócił z nagrodą w postaci dnia wolnego od pytania, jedni z kilkoma takimi dniami inni tylko z jednym. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy. Wszyscy zgodnie twierdzą, że impreza stała na bardzo wysokim poziomie artystycznym.


admin dnia 06 listopad 2019 · Czytaj więcej · 186 Czytań · Drukuj
Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych – „Piękna Niepodległa”

W poniedziałek, 04 listopada 2019r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych – „Piękna Niepodległa”, konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lututowie.

Celem konkursu była popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości patriotycznych, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie zamiłowania do śpiewu solowego, zespołowego i chóralnego, kształtowanie i pogłębianie ogólnej muzykalności i wrażliwości artystycznej.

Nasze uczennice w tym konkursie zdobyły zaszczytne miejsca :

w kategorii klas I – III  miejsce II zajęła Wiktoria Sobczak

w kategorii klas IV – VI wyróżnienie otrzymała Natalia Smiatacz.

Dziewczyny zachwycają nie tylko głosem, ale i przygotowaniem scenicznym.


admin dnia 05 listopad 2019 · Czytaj więcej · 70 Czytań · Drukuj
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

W dniach 29.10 i 05.11. 2019r. w SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas VI, uczestniczących w zajęciach kółka teatralnego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klas pierwszych odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, następnie zostali oni pasowani na rycerzy książki i prawomocnych czytelników naszej biblioteki.


admin dnia 05 listopad 2019 · Czytaj więcej · 63 Czytań · Drukuj
Październikowe działania w ramach projektu mPotęga w SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zajęcia „Egzamin ósmoklasisty okiem szkolnej kamery” w miesiącu październiku koncentrowały się na analizie zadań zamkniętych z arkuszy egzaminacyjnych. Uczniowie rozwiązywali  zadania testowe, wykorzystując wcześniej poznane metody rozwiązywania zadań tego typu. Kolejne spotkania to przygotowywanie liderów do przeprowadzenia szkolenia dla pozostałych uczestników projektu. Tematem pierwszego zrealizowanego szkolenia były -  bryły (rodzaje, krawędzie, wierzchołki, ściany, pole powierzchni, objętość, siatki). Liderzy szczególną uwagę zwracali na prawidłowe nazewnictwo brył, wykorzystując do tego modele, plansze edukacyjne oraz gotowe siatki. Drugie szkolenie przeznaczono na zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań otwartych. W tym celu zapoznano ich z kolejnymi etapami rozwiązywania zadań z treścią. Poszczególne punkty dokładnie omówiono. Uczniowie z ochotą przystąpili do rozwiązywania zadań, co z dużym prawdopodobieństwem da lepsze wyniki na egzaminie. Odbyte zajęcia zostały nagrane w formie krótkich filmów instruktażowych. Dzięki takiej formie wielu ósmoklasistów będzie mogło skorzystać z przygotowania online. Już pod koniec listopada będzie można obejrzeć filmiki na YouTube, które są relacją z przygotowań do egzaminu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszych lekcji.


admin dnia 04 listopad 2019 · Czytaj więcej · 66 Czytań · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

W piątkowe przedpołudnie dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latki naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” wybrały się na wycieczkę, aby zapalić znicz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, walczących w I Wojnie Światowej, a także poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945.

Celem wyprawy było kultywowanie tradycji związanych z upamiętnieniem bohaterstwa żołnierzy.


admin dnia 25 październik 2019 · Czytaj więcej · 100 Czytań · Drukuj
Happening Czytelniczy 2019r.

Happening Czytelniczy 2019r.

Pod hasłem – „Wyobraź sobie…”

Przemarsz ulicami Wieruszowa – Happening Czytelniczy odbył się 16.10.2019r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Wydarzeniem tym podkreślono ogromną rolę bibliotek w życiu codziennym i szkolnym, promowano czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców miasta.

W happeningu wzięli udział:

Przedszkole nr 1 w Wieruszowie,

Przedszkole nr 2 w Wieruszowie,

Przedszkole Zielony Listek w Wieruszowie,

Szkoła Podstawowa w Pieczyskach,

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie,

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie,

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie,

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,

Powiatowa Biblioteka Publiczna,

Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie,

Miejsko – Gminna Biblioteka im. Władysława Reymonta w Wieruszowie

Uliczny przemarsz był bardzo kolorowy. Grupy uczestników przybyły z barwnymi plakatami promującymi czytelnictwo, podczas przemarszu wszystkie hasła zostały odczytane. Młodzież ubarwiła korowód ciekawymi, bajkowymi strojami, przedstawiającymi postaci z książek. Happening uliczny zakończony został inscenizacją opartą na motywach noweli „ Katarynka” w Wieruszowskim Domu Kultury, a w role aktorów wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie. Atmosfera tam panująca pozwoliła na chwilę refleksji nad tym, co w życiu ważne i istotne.

 


admin dnia 19 październik 2019 · Czytaj więcej · 100 Czytań · Drukuj
WYPRAWA DO LASU

Środa 16 października 2019r. dla przedszkolaków z grup 3-6-latków naszej szkoły była dniem pełnym wrażeń. Obie grupy wraz z nauczycielkami, zaraz po śniadaniu wyszły na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wizyty było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.

Na miejscu przedszkolaki poszukiwały śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory oraz znalezione grzyby.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.


admin dnia 17 październik 2019 · Czytaj więcej · 95 Czytań · Drukuj
„Tym, którzy dzielą z nami wiedzę, mnożą cierpliwość, dodają serce…”

I u nas było bardzo uroczyście. Dzień Edukacji Narodowej na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Świętowanie i wymowny apel z tej okazji rozpoczął pan dyrektor – Mariusz Moska, w swoim wystąpieniu nie tylko mówił o potędze nauki, ale wskazywał na wartość pracy nauczyciela, dziękował za zaangażowanie, trud, za dobre i złe chwile, życzył też wytrwałości, sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej. Praca nauczycieli i pracowników obsługi została też doceniona przez Radę Rodziców, wyrazem ich wdzięczności były piękne słowa i kwiaty.

Następnie pan dyrektor docenił pracę wielu nauczycieli i pracowników, otrzymali oni w tym dniu Nagrody Dyrektora, które motywują do dalszej, aktywnej pracy na rzecz szkoły.

Oczywiście nie zapomnieli i o swoich belfrach uczniowie. Na początek życzenia złożyli uczniowie kl. IIa i IIb, wyrazili oni swoją wdzięczność w formie scenki i tańca. Nasi młodzi aktorzy zachwycili postawą  i profesjonalnym podejściem do tematu.

Później głos zabrali uczniowie z koła teatralnego i chóru, w humorystyczny sposób opowiedzieli o przeżyciach na lekcji, wcielili się również w rolę rodziców, stając w obliczu nauczyciela. Widzowie reagowali śmiechem i oklaskami, a więc i ta grupa zyskała uznanie wszystkich obecnych.

Dopełnieniem był wiersz „Wielki Nauczycielu” i utwór akordeonowy.


admin dnia 15 październik 2019 · Czytaj więcej · 150 Czytań · Drukuj
Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Przypominamy, że od czerwca 2019r. nasza szkoła realizuje projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. Nasza biblioteka szkolna przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz dzięki systematycznej współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami podjęła i przeprowadziła wiele działań służących promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, były to między innymi: zakup nowych książek do biblioteki, pozycje z kanonu lektur i nie tylko,

- w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wystawiono przez klasy młodsze sztukę teatralną pt.: „Kopciuszek”

- wizyta w Izbie Regionalnej w Wyszanowie, wysłuchanie historii dziejów Wyszanowa i bliskich nam okolic,

- spotkanie z panią Dorotą Zawadzką – Supernianią,

- korowód postaci z bajek ulicami znajdującymi się w pobliżu szkoły,

- wizyta w pobliskim przedszkolu i bajkowe spotkanie z dziećmi,

- wystawa książek,

- udział w akcji Narodowe Czytanie,

- wystawienie montażu słowno – muzycznego na podstawie noweli „Katarynka”,

- spotkania w szkolnej bibliotece dla uczniów

- konkurs  na plakat – mem o tematyce książkowej

- wydzielenie kącika z nowościami czytelniczymi, zakupionymi dzięki Programowi Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła i nasza szkolna biblioteka, będzie nadal promować i wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Już w środę weźmie udział w happeningu czytelniczym ulicami miasta wówczas też nasi uczniowie zaprezentują nowelę „Katarynka”, tym razem dla uczniów wszystkich szkół z terenu miasta Wieruszów.


admin dnia 15 październik 2019 · Czytaj więcej · 71 Czytań · Drukuj
Dowóz i odwóz uczniów na Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14.10.2019 r.

 

Dowóz uczniów do szkoły w dniu 14.10.2019r.

 

DOWÓZ

 

L.p.

Kurs

 

Z miejscowości

Godzina odjazdu

1.

Autobus

 

Kuźnica

(Przedszkole)

745

2.

Autobus

Mirków

1000

 

3.

Autobus

        ul. Kępińska  

        Dobrydział           

Kuźnica Sk.

1010

1015

1020

4.

Autobus

Mirków

(Przedszkole)

1035

5.

BUS

Teklinów

1035

 

 

Odwóz uczniów ze szkoły w dniu 14.10.2019r.

 

ODWÓZ

 

L.p.

Kurs

 

Do miejscowości

Godzina odjazdu

1.

Autobus

 

Mirków

1210

2.

Autobus

Dobrydział

Kuźnica Sk.

ul. Kępińska

1225

 

3.

BUS

Teklinów

1210

 


admin dnia 10 październik 2019 · Drukuj
PRAWYBORY ZA NAMI….

Nasze miasto – Wieruszów  podjęło inicjatywę zorganizowania prawyborów w dniu 6 października 2019 r., aby umożliwić partiom przystępującym do wyborów bezpośrednie spotkanie z wyborcami. Dlatego już dziś, tj. 04.10.2019r. w naszej szkole i w szkołach sąsiednich uczniowie klas siódmych i ósmych przystąpili do głosowania. Młodzież z dużym zaangażowaniem wzięła udział w  wyborach. Tak prezentują się wyniki:

Oddano 47 głosów ważnych oraz 3 nieważne.

 

 

Polskie Stronnictwo Ludowe

1

Prawo i Sprawiedliwość

18

Sojusz Lewicy Demokratycznej

0

Konfederacja Wolność i Niepodległość

18

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

6

Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

4


admin dnia 05 październik 2019 · Czytaj więcej · 113 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Wywiadówki
Godziny lekcyjne
Dzwonki
Dowozy
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Stołówka szkolna
Rekrutacja
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty
Dziennik elektroniczny


LOGOWANIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25841 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie