Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Szkoła
Strona główna
Patron
Historia Szkoły
Dyrekcja Szkoły
Pracownicy Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Dokumenty Szkoły
Lokalizacja
Kontakt
Zamówienia publiczne
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster


LOGOWANIE
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki to wyjątkowy i magiczny dzień w roku. Tradycja wróżenia sięga bardzo dawnych czasów. W tym dniu warto zajrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co ona przyniesie.

Z tej okazji 28 listopada 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latków naszej szkoły mogły przenieść się w świat wróżb i fantazji do „krainy magii”. Wystrój sali i panująca w niej mila atmosfera przyczyniła się do tego, że dzieci chętnie wzięły udział w zabawie, dzięki której mogły sprawdzić co ich czeka w przyszłości.

Specjalny zestaw wróżb pozwolił im przeżyć niesamowity i niezapomniany dzień podczas którego rozwinęły zainteresowania tradycjami, obrzędami i zwyczajami ludowymi.


admin dnia 28 listopad 2019 · Czytaj więcej · 81 Czytań · Drukuj
POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA OSTOJA

Grupa najmłodszych wolontariuszy wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wieruszowie  w miesiącu listopadzie zorganizowali jesienną akcję pomocy naszym milusińskim. W zbiórce żywności, poduszek, kocyków, obroży, misek oraz zabawek dla psów i kotów  brała udział cała społeczność szkoły.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tym zwierzętom, które są opuszczone i nie mają poza schroniskiem OSTOJA  w Pieczyskach swego domu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Udana akcja to wyraz naszej wrażliwości na psiaki i kociaki.


admin dnia 27 listopad 2019 · Drukuj
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodziliśmy już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość została zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy oraz przez szkolne koło teatralne.

Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z różnych bajek o misiach. Nie zabrakło Kubusia Puchatka, Uszatka oraz Padingtona. Zaangażowali oni do zabawy wszystkich małych gości, którzy ze swoimi maskotkami przybyli do świetlicy, aby tam uczcić święto misia.

Na koniec czekała słodka niespodzianka oraz medal. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.

Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.


admin dnia 27 listopad 2019 · Czytaj więcej · 70 Czytań · Drukuj
ODWIEDZINY MISIA ZBYSIA

21 listopada przedszkolaków z grup 3-6-latki naszej szkoły odwidziała Pani Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej z Wieruszowa.

Nawiązując do dnia 25 listopada – „Święta Pluszowego Misia” Pani Ela poprowadziła zajęcia edukacyjne. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii tego popularnego bohatera bajek, wzięły aktywny udział w przeprowadzanych zabawach.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę.


admin dnia 25 listopad 2019 · Czytaj więcej · 62 Czytań · Drukuj
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w firmie Brattex

W ramach realizacji przedmiotu doradztwa zawodowego mającego na celu przygotowanie  młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia, uczniowie klasy siódmej odwiedzili firmę mebli tapicerowanych „Brattex” z Mirkowa.

Właściciele i pracownicy firmy pokazali młodzieży jak wyglądają kolejne etapy produkcji mebli tapicerowanych. Uczniowie zobaczyli miejsca,  w których powstają elementy  mebli oraz mogli spróbować własnych sił na poszczególnych etapach produkcji. Spotkali oni również swoich starszych kolegów – absolwentów naszej szkoły, którzy odbywają praktyki w zawodzie tapicer.

Dziękujemy właścicielom zakładu za zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2  do swojej firmy,  wspierając tym samym działania szkoły, mające na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia. Współpraca szkoły z firmą „Brattex” jest wpisana w program doradztwa zawodowego,  w ramach współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.


admin dnia 16 listopad 2019 · Czytaj więcej · 68 Czytań · Drukuj
SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARZEM

W środę 13 listopada do oddziałów przedszkolnych 3-6-latkw została zaproszona Pani Marta Durys – nasza ukochana Pani Bibliotekarka.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudowanie zainteresowania książkami oraz rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.

Pani Marta przyniosła ciekawe książeczki, które przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały. Zwracała również dzieciom na sytuacje humorystyczne, czy kolorowe ilustracje w książkach. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem i stwierdziły, że warto czytać książki.


admin dnia 13 listopad 2019 · Czytaj więcej · 80 Czytań · Drukuj
Rywalizacja czy raczej znakomita zabawa?

Październik i listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem wielu konkursów, których organizatorem był Samorząd Uczniowski. Działaniami tymi kierowała pani Magdalena Gajda – opiekun samorządu oraz pani Aleksandra Mazur – nauczyciel plastyki.

Kiedy jesień zapukała do naszych drzwi nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pt. Jesienny bukiet

Zwycięzcami tego konkursu zostali:

1 miejsce: Maja Karbowska, Lena Karbowska, Lena Janik

2 miejsce: Tamara Rabiega oraz za wspólną pracę :Natalia Smiatacz, Wiktoria Nowicka, Julka Słomiana, Oliwia Hojka i Natan Furowicz.

3 miejsce: Maja Barszczewska, Bartek Owczarek i Dawid Owczarek.

Wyróżnienia : grupa 3-4 latków, grupa 5-6 latków oraz Dorotka Ćwiek.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs z okazji DEN pn. Zgadnij kto to?

Zadaniem naszej młodzieży było rozpoznanie nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Okazało się to dość trudnym wyzwaniem, ale najważniejsze  to satysfakcja  i dobra zabawa. Najlepsi okazali się uczniowie klasy ósmej, to oni rozpoznali najwięcej postaci.

Kiedy zbliżał się Dzień Patrona Szkoły i 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zapanował nastrój patriotyzmy. Ogłoszono z tej okazji kilka konkursów. Klasowo wzięliśmy udział w konkursie piosenki patriotycznej, o której już wspominaliśmy.

Kolejny konkurs nosił nazwę Kwiaty dla Polski. A oto wyniki:

1. miejsce Maja Karbowska

2. miejsce Antosia Brzezińska

3. miejsce Julka Nawrocka

 Ostatni konkurs to : Logo Wolnej Polski. Poniżej lista zwycięzców:

  1. miejsce Patrycja Panek
  2. miejsce Karol Wabnic
  3. miejsce Wiktoria Jurasik

Organizatorzy zadbali o nagrody w postaci talonów na dni wolne od pytania, nie zabrakło też dyplomów i słodkości. Dziękujemy!! Czekamy na następne konkursy.

I zapewniamy, że rywalizacja to tylko drugi plan, to był czas bardzo dobrej zabawy!


admin dnia 12 listopad 2019 · Czytaj więcej · 69 Czytań · Drukuj
Dzień Patrona

08 listopada 2019r. to dzień, w którym w SP nr 2 w Wieruszowie obchodzono Dzień Patrona Szkoły  101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszę Świętą odprawił Ks. Henryk Orszulak. Homilię wygłosił Ks. Jan Bednarek, w swoim wystąpieniu mówił o wielkiej sile patriotyzmu i umiłowaniu ojczyzny. Następnie złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem dla oddania hołdu, tym którzy ofiarowali życie za ojczyznę.

Około godziny 11.00 uroczysty pochód dotarł do szkoły, aby tam kontynuować uroczystości.  Obchody rozpoczęto od odśpiewania hymnu i przemowy pana dyrektora – Mariusza Moski.  Pan dyrektor powitał wszystkich obecnych, na uroczystość przybyło wielu gości wśród nich nie zabrakło: pani wiceburmistrz – Marty Siubijak, pana Stefana Pietrasa – wicestarosty, księży z naszej Parafii – księdza Karola Galewskiego, księdza Jana Bednarka, księdza Jana Sobczyńskiego  i Proboszcza Parafii św. Stanisława księdza Henryka Orszulaka, przewodniczącego Rady Miasta Wieruszów – pana Adama Śpigiel, radnych: Mirosława Jakubczyka, Czesława Wróblewskiego, członka zarządu powiatu wieruszowskiego – pana Adama Musiała, radnego powiatu wieruszowskiego – pana Mariusza Dychto, komendanta PSP bryg. pana Macieja Dzieleckiego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, emerytowanych nauczycieli, absolwentów i wszystkich, którzy znaleźli chwilę, by świętować rocznicę wolnej ojczyzny i Dzień Patrona naszej szkoły. Kontynuując wypowiedź pan dyrektor podkreślił, jak ważne jest dla nas, Polaków to niezwykłe święto, obchodzone co roku 11 listopada, jak ważna to uroczystość dla naszej szkoły, nad którą pieczę sprawuje Marszałek Józef Piłsudski, dzięki któremu dziś możemy cieszyć się z bycia wolnym człowiekiem. Całej uroczystości przyświecało hasło: Wolność- kocham i rozumiem.

Kolejnym punktem było wystąpienie pana Pawła Grzesiaka- nauczyciela historii naszej szkoły. W swojej prelekcji zwrócił uwagę na rolę kobiety w czasie zniewolonym, na wartości patriotyczne, które na ten czas w młodych pokoleniach popularyzowały damy.

Na koniec wystąpiła młodzież, spektakl, który w tym roku zaprezentowali dotyczył wolności.  Wspomnieli o wydarzeniach sprzed lat, w „Litanii piwnic” prosili o wybawienie od wojny i zniewolenia. Pokazali też niezwykle trudną rolę matek, których dzieci ginęły w obronie wolnej Polski. Przedstawienie nie przypominało tradycyjnej lekcji historii. Zadaniem naszym było umocnić wielkość słowa WOLNOŚĆ wśród ludzi młodych, dla których wartość ta często bywa zapomniana.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, wszystkim i każdemu z osobna, dziękujemy. Państwa obecność świadczy o tym, że ojczyzna i nasza szkoła są bliskie wielu osobom.


admin dnia 09 listopad 2019 · Czytaj więcej · 173 Czytań · Drukuj
Służyć ludziom - obowiązek i przywilej

Szkoła Podstawowa Nr 2 - Służyć ludziom – obowiązek i przywilej

             W dniu 6 listopada 2019 roku, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji z Wieruszowa.  Rzecznik prasowy, pan Damian Pawlak, przybliżył młodzieży specyfikę służby w policji, przedstawił strukturę organizacyjną jednostki oraz zadania policjantów z wydziału prewencji i ruchu drogowego, wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału kryminalnego. Pan policjant przedstawił uczniom, jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne oraz jakie wymagania powinien spełniać potencjalny kandydat do policji. Wskazał również na korzyści płynące z pełnienia tego zawodu.

            W naszej szkole kładziemy nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, dlatego też część spotkania poświęcona była tematowi bezpieczeństwa.

            Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji przestrzegał młodych ludzi przed negatywnym wpływem używek na ich zdrowie i życie. Wskazywał na zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych, stosowaniem agresji i przemocy. Podkreślał również, jakie mogą być konsekwencje negatywnych zachowań. Pan policjant wyjaśnił uczniom pojęcie demoralizacji. Wskazał różnice między nieletnim, małoletnim i młodocianym. Ponadto omówił sytuacje, w których nieletni odpowiadają przed sądem za przestępstwo oraz jakie kary mogą oni otrzymać za popełnienie przestępstwa.

            Na zakończenie spotkania przypomniał młodzieży podstawowe przepisy ruchu drogowego i udzielił wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

            Składamy serdeczne podziękowania asp. sztab. panu Damianowi Pawlakowi za poświęcony czas oraz lekcję na temat bezpieczeństwa, jak również przekazane informacje na temat pracy na stanowisku funkcjonariusza policji. 


admin dnia 07 listopad 2019 · Czytaj więcej · 78 Czytań · Drukuj
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 08.11.2019 r.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

08.11.2019 r.

 

Godz. 930 – Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. N.N.M.P w Wieruszowie

Godz. 1100 – Uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły.

 

 

Dowóz uczniów w dniu 08.11.2019r.

 

DOWÓZ

 

L.p.

Kurs

 

Z miejscowości

Godzina odjazdu

1.

Autobus

 

Kuźnica

(Przedszkole)

745

2.

Autobus

Mirków

850

 

3.

Autobus

Dobrydział

Kuźnica Sk.

ul. Kępińska  

905

910

920

4.

BUS

Teklinów

900

 

 

Odwóz uczniów ze szkoły w dniu 08.11.2019r.

 

ODWÓZ

 

L.p.

Kurs

 

Do miejscowości

Godzina odjazdu

1.

Autobus

 

Mirków

1240

2.

Autobus

Dobrydział

Kuźnica Sk.

ul. Kępińska

1250

 

3.

BUS

Teklinów

1240

 


admin dnia 07 listopad 2019 · Drukuj
Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W dniu 6 listopada odbył  się  Finał  Wojewódzki  w Tenisie Stołowym  Dziewcząt  w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

Miejscem zmagań  zawodniczek była  hala sportowa  ZSP w Wieruszowie 

W zawodach wystartowało  12 najlepszych szkół województwa łódzkiego. 

Mistrzem województwa  zostały  uczennice  Szkoły Podstawowej nr 2 Wieruszowie w składzie:

Julia Skwarek 

Wiktoria  Kozłowska 

Anna Maciejewska 

Dziewczęta  z Wieruszowa pokonały wszystkie przeciwniczki  i awansowały  do Mistrzostw Polski.

Wielkie gratulacje  i życzymy  dalszych sukcesów. Najlepszą  zawodniczką mistrzostw  została  Julia Skwarek.

Kolejność końcowa:

I m.   SP nr 2 Wieruszów 

II m.  SP Włodzimierzów

III m. SP Maków


admin dnia 06 listopad 2019 · Drukuj
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Wywiadówki
Godziny lekcyjne
Dzwonki
Dowozy
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Stołówka szkolna
Rekrutacja
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty
Dziennik elektroniczny


LOGOWANIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25867 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie