Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Szkoła
Strona główna
Patron
Historia Szkoły
Dyrekcja Szkoły
Pracownicy Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Dokumenty Szkoły
Lokalizacja
Kontakt
Zamówienia publiczne
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster


LOGOWANIE
Program Rozwoju Czytelnictwa

Kolejne działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Wcześniej już informowaliśmy o działaniach, które miały miejsce na terenie naszej szkoły w związku z realizacją programu. Teraz czas na kolejne sprawozdanie.

Naszym następnym działaniem było przeprowadzenie konkursu na plakat promujący czytelnictwo dla uczniów klas V – VIII.

Przez cały październik w bibliotece szkolnej wyeksponowane zostały książki zakupione w ramach NPRC. Bibliotekę odwiedzali uczniowie wraz z wychowawcami podczas godzin wychowawczych oraz lekcji j. polskiego, by zapoznać się z nowościami wydawniczymi.

Nasza biblioteka została doposażona w ponad 500 tytułów książek. To rekordowy zakup, wachlarz tematyczny jest ogromny, jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Bibliotekarz zadbał, by uczniowie mieli wiedzę na temat charakterystyki utworów, dlatego krótko przedstawiał nowe tytuły książek oraz zachęcał do wypożyczenia i czytania.

Przygotowano również wystawę książek o pojazdach, oczywiście z dedykacją dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją dla uczniów były wyeksponowane pojazdy tj. samochody różnych marek.

Dla miłośników zwierząt zrobiono ekspozycję książek o zwierzętach, ekspozycji towarzyszyły pluszowe misie. Ta wystawa powstała w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na te i inne atrakcje zaproszeni zostali uczniowie oddziałów specjalnych i uczniowie klasy I b.

Dla uczniów starszych, zafascynowanych historią zorganizowano prelekcję  nt. Zagadki historii Polski, która przeprowadzona została przez nauczyciela historii. Pogadanka dotyczyła informacji o naszym patronie szkoły oraz o innych ciekawostkach historycznych.

Spotkanie połączone było z wystawą literatury dot. Marszałka J. Piłsudskiego oraz pokazem dzieł  plastycznych – Marszałek J. Piłsudski – nasz patron.

Prace te wykonali uczniowie naszej szkoły w ramach konkursu ogłoszonego przez nauczycieli świetlicy szkolnej. 

Dopełnieniem zadań wynikających z NPRC było spotkanie dla rodziców. Pogadankę przeprowadziła pani Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej pt. Polubić czytanie.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli z koła teatralnego w trakcie spotkania mikołajkowego dzieci i młodzież z naszej szkoły mogła zobaczyć autorski spektakl oparty na motywach różnych baśni pt. Okup za myśliwego. Była to niezapomniana lekcja, promująca w sposób niezwykle zabawny czytelnictwo.

Już teraz obserwujemy wzrost czytelnictwa wśród naszej młodzieży, wynika to z bogatej tematyki, którą obecnie nasza biblioteka może zaoferować.

Dzięki Narodowemu Programowi Czytelnictwa wreszcie nasza czytelnia na każdej przerwie wypełniona jest młodymi czytelnikami!!


admin dnia 13 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 51 Czytań · Drukuj
„GWIAZDKOWY PREZENT”

11 grudnia 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latki naszej szkoły, oddziały przedszkolne z Mirkowa i Kuźnicy Skakawskiej oraz uczniowie klas pierwszych i zespołu terapeutycznego zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu „Gwiazdkowy prezent” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 Koło Teatralne „Pajacyk”.

Jak co roku tak i w tym nie rozczarowaliśmy się, przedstawienie było na wysokim poziomie, a aktorzy choć młodzi dorównywali swoją grą, dorosłym. Spektakl miał charakter charytatywny i tym razem nie zawiedli rodzice, którzy hojnie wsparli akcję, pomocy potrzebującemu dziecku. Dziękujemy.  


admin dnia 12 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 71 Czytań · Drukuj
„W KRAINIE KRÓLA LWA”

10 grudnia 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latki oraz uczniowie klas drugich, trzecich i zespołu terapeutycznego naszej szkoły pojechały do WDKu, celem obejrzenia mikołajkowego spektaklu „W KRAINIE KRÓLA LWA” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie to było inspirowane słynną Disneyowską produkcją o królu Lwie.

Spektakl ten był bardzo atrakcyjny wizualnie - egzotyczne kostiumy, maski, światła. Szczegółowo dopracowana scenografia robiła ogromne wrażenie na widzach. Prawdziwie kolorowy świat afrykańskiej sawanny.

Niezwykła oprawa muzyczna - pulsujące rytmy, muzyka porywająca do tańca, długo jeszcze rozbrzmiała nam w uszach po opuszczeniu sali.

Znana i lubiana historia opowiedziana na nowo - mało kto nie zna historii o małym lwiątku, które musi opuścić lwią krainę, żeby potem wrócić i stawić czoła swojemu stryjowi. Była to jedynie inspiracja do powstania fabuły tego spektaklu. Tu historia jest zupełnie inna - owszem jest młody lew, jest jego ojciec, król i zły, żądny władzy stryj, ale na tym podobieństwa się kończą. Ta historia pozwoli wam na nowo spojrzeć na znanych dobrze bohaterów.

Przedstawienie jest bardzo zabawne - w oryginalnej wersji opowieść jest wzruszająca i dość smutna tu natomiast przedstawienie ma wiele wątków humorystycznych. Świetnie przygotowana choreografia dostarcza najmłodszym widzom niezapomnianych wrażeń.

Dzieci ani przez chwilę nie nudziły się.


admin dnia 11 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 66 Czytań · Drukuj
Mikołaju, Mikołaju, przybądź do naszego kraju,

Mikołaju, Mikołaju, przybądź do naszego kraju,

przynieś prezent dla każdego,

dla mnie i dla brata mego

06 grudnia 2019r. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odwiedził Mikołaj. Nim jednak zawitał, uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli fantastyczny i pełen humoru spektakl pt. Okup za myśliwego. Porwania tytułowego myśliwego dokonały  krasnoludki. W aktorów wcielili się uczniowie kl. V b, przygotowani pod kierunkiem pani mgr Gabrieli Kacperskiej. I wreszcie wtedy pojawił się On – Mikołaj w towarzystwie pięknych diablic i aniołów. Niespodzianką dla tak zacnego Gościa był występ uczennic z koła tanecznego prowadzonego przez panią mgr Justynę Świeściak . Dziewczynki jako małe Mikołajki wykonały piękny taniec pełen emocji, a tym samym wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Oczywiście zachwycony Mikołaj rozdał wszystkim cukierki i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Potem odbył jeszcze podróż wokół szkoły i odjechał… Dzień ten na pewno był niezwykle udany. Mamy nadzieję, że za rok też o nas będzie pamiętał. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu, że zaprosił i wskazał drogę Mikołajowi do naszej szkoły.


admin dnia 08 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 85 Czytań · Drukuj
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do grzecznych dzieci.

 

6 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj.

Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Rodziców.

Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!


admin dnia 07 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 87 Czytań · Drukuj
Szklany Świat

W czwartek 5 grudnia uczniowie klasy I a, I b i III b wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Szklany Świat” w Krośnicach. Podczas wizyty, uczniowie poznali tradycyjny proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.

Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły nie tylko z własnoręcznie zdobioną bombką, ale również z bombką ze swoim imieniem, wcześniej przygotowaną przez pracowników fabryki.


admin dnia 06 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 105 Czytań · Drukuj
Informacja dla rodziców

Informacja dla rodziców

w dniu 11.12.2019r. godz. 1700 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie (świetlica) odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przedszkolnych z Kuźnicy Skakawskiej.


admin dnia 05 grudzień 2019 · Drukuj
IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie już po raz dziewiąty odbyła się impreza integracyjna pod hasłem Śpiewać, tańczyć każdy może. Głównymi celami jakie przyświecały organizatorom uroczystości były: dowartościowanie osób niepełnosprawnych  z problemami edukacyjnymi oraz integracja ze zdrowymi rówieśnikami. W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z dziewięciu placówek z terenu powiatu wieruszowskiego, kępińskiego, sieradzkiego i wieluńskiego. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w występach tanecznych, wokalnych i teatralnych. Wszyscy byli świetnie przygotowani, zachwycali talentem, barwnymi strojami, zapałem i żywiołowością wykonania.

W dalszej części imprezy wszyscy brali udział w zabawach muzycznych oraz zjedli smaczny posiłek. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal, a każda z placówek  upominek. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji działających na rzecz dzieci – Pan Waldemar Urbaniak – naczelnik wydziału oświaty,  Pan Adam Śpigiel - przewodniczący rady gminy, Pani Barbara Kucia – dyrektor PPP w Wieruszowie, Pani Małgorzata Burak – kierownik MOPS w Wieruszowie oraz Pani Magdalena Puchalska przedstawiciel PCPR w Wieruszowie. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie, które dało odczuć dzieciom, że są dla Was ważne.

 Na nasze zaproszenie odpowiedziały następujące placówki:

- Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Wieruszowie,

- Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie,

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gromadzicach

- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sieradzu

- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wieruszowie                        

- Zespół Szkół  Specjalnych w Słupi

- Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek”.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom, nauczycielom i opiekunom, którym los osób z niepełnosprawnością oraz słowo „integracja” nie są obojętne.

Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.  Organizatorzy składają wszystkim podziękowania za wsparcie i dobre serce. 

SP nr 2 w Wieruszowie


admin dnia 05 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 68 Czytań · Drukuj
mPotęga i spotkanie z egzaminatorem

Zajęcia z projektu „Egzamin ósmoklasisty okiem szkolnej kamery” w listopadzie przeznaczone były na rozwiązywanie zadań z arkuszy egzaminacyjnych z wykorzystaniem wcześniej poznanych metod oraz ćwiczeń umiejętności rachunkowych. Odbyło się również spotkanie uczniów z egzaminatorem - panią Czesławą Knul, która przedstawiła krótkie informacje na temat arkusza egzaminacyjnego oraz omówiła szczegółowo na konkretnych przykładach sposoby punktowania zadań otwartych. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywania i omawiania zadań przygotowanych przez panią egzaminator. Spotkanie to uświadomiło  uczestnikom, co jeszcze muszą powtórzyć,  na jakie działy poświęcić więcej czasu oraz w jaki sposób zapisywać rozwiązania zadań otwartych, aby uzyskać maksymalną liczbę punktów. Pomocne przy powtórzeniu były  plansze edukacyjne, które zostały omówione na kolejnych zajęciach.

 Spotkanie z panią egzaminator zostało nagrane w formie krótkich filmów i umieszczone na stronie szkolnego facebooka.


admin dnia 04 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 43 Czytań · Drukuj
Kosmiczny dzień w naszej szkole.

27 listopada 2019 roku pojawiło się w naszej szkole mobilne planetarium. Głównym celem tych odwiedzin było przybliżenie młodzieży i dzieciom informacji na temat wielkości Układu Słonecznego. Poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika, ciekawostki o najbliższych gwiazdach (Proxima Centauri, Syriusz) oraz odległych, takich jak Aldebaran, Antares, Betelgeza (prawdopodobnie "szykuje" się do wybuchu jako Supernowa).

Zobaczyliśmy krótką prezentację dotyczącą naszej Galaktyki - Drogi Mlecznej i Układu Słonecznego - zaprezentowanie na tle innych galaktyk m.in. do Andromedy i IC 1101(największej jaką znamy, 60×większą niż nasza Droga Mleczna).

Na koniec mogliśmy obejrzeć filmy dotyczące różnej tematyki o kosmosie.

Dla najmłodszych zaprezezentowano film w formie bajki o Układzie Słonecznym oraz podstawowe informacje na temat Słońca (temperatura, wielkość, jasność i odległość). Dzieci wirtualnie odwiedziły każdą planetę naszego Układu Słonecznego.

System projekcji to 3D bez okularów. Samo przeniesienie obrazu na hemisferę odbywa się przy pomocy projektora w technologii 3D i jasności 3500 lumenów oraz lustra sferycznego czyli ćwiartki kuli.

 


admin dnia 03 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 81 Czytań · Drukuj
Andrzejki w naszej szkole

W czwartek  w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka.

Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych.

Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Trzeba przyznać, że dobrych tancerzy w naszej szkole nie brakuje.


admin dnia 01 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 110 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 5 > >>
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Wywiadówki
Godziny lekcyjne
Dzwonki
Dowozy
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Stołówka szkolna
Rekrutacja
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty
Dziennik elektroniczny


LOGOWANIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25836 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie