Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Pracownicy Szkoły
Dokumenty Szkoły
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster

LOGOWANIE
Program Rozwoju Czytelnictwa

Kolejne działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Wcześniej już informowaliśmy o działaniach, które miały miejsce na terenie naszej szkoły w związku z realizacją programu. Teraz czas na kolejne sprawozdanie.

Naszym następnym działaniem było przeprowadzenie konkursu na plakat promujący czytelnictwo dla uczniów klas V – VIII.

Przez cały październik w bibliotece szkolnej wyeksponowane zostały książki zakupione w ramach NPRC. Bibliotekę odwiedzali uczniowie wraz z wychowawcami podczas godzin wychowawczych oraz lekcji j. polskiego, by zapoznać się z nowościami wydawniczymi.

Nasza biblioteka została doposażona w ponad 500 tytułów książek. To rekordowy zakup, wachlarz tematyczny jest ogromny, jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Bibliotekarz zadbał, by uczniowie mieli wiedzę na temat charakterystyki utworów, dlatego krótko przedstawiał nowe tytuły książek oraz zachęcał do wypożyczenia i czytania.

Przygotowano również wystawę książek o pojazdach, oczywiście z dedykacją dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją dla uczniów były wyeksponowane pojazdy tj. samochody różnych marek.

Dla miłośników zwierząt zrobiono ekspozycję książek o zwierzętach, ekspozycji towarzyszyły pluszowe misie. Ta wystawa powstała w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na te i inne atrakcje zaproszeni zostali uczniowie oddziałów specjalnych i uczniowie klasy I b.

Dla uczniów starszych, zafascynowanych historią zorganizowano prelekcję  nt. Zagadki historii Polski, która przeprowadzona została przez nauczyciela historii. Pogadanka dotyczyła informacji o naszym patronie szkoły oraz o innych ciekawostkach historycznych.

Spotkanie połączone było z wystawą literatury dot. Marszałka J. Piłsudskiego oraz pokazem dzieł  plastycznych – Marszałek J. Piłsudski – nasz patron.

Prace te wykonali uczniowie naszej szkoły w ramach konkursu ogłoszonego przez nauczycieli świetlicy szkolnej.

Dopełnieniem zadań wynikających z NPRC było spotkanie dla rodziców. Pogadankę przeprowadziła pani Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej pt. Polubić czytanie.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli z koła teatralnego w trakcie spotkania mikołajkowego dzieci i młodzież z naszej szkoły mogła zobaczyć autorski spektakl oparty na motywach różnych baśni pt. Okup za myśliwego. Była to niezapomniana lekcja, promująca w sposób niezwykle zabawny czytelnictwo.

Już teraz obserwujemy wzrost czytelnictwa wśród naszej młodzieży, wynika to z bogatej tematyki, którą obecnie nasza biblioteka może zaoferować.

Dzięki Narodowemu Programowi Czytelnictwa wreszcie nasza czytelnia na każdej przerwie wypełniona jest młodymi czytelnikami!!

admin dnia 13 grudzień 2019 · Drukuj
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Godziny lekcyjne
Dowozy
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty

LOGOWANIE

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25854 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie