Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
21 Styczeń 2020
Szkoła
Strona główna
Patron
Historia Szkoły
Dyrekcja Szkoły
Pracownicy Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Dokumenty Szkoły
Lokalizacja
Kontakt
Zamówienia publiczne
Zapytanie ofertowe na remont ogrodzenia szkoły
Zapytanie ofertowe na dostawę produktów spożywczych na stołówkę szkolną
Zapytanie ofertowe na dostawę książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Boiska i place zabaw
Documaster


LOGOWANIE
Witamy
Zaproszenie na bal

admin dnia 20 styczeń 2020 · Drukuj
28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Uczniowie SP nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęli zbiórkę pieniędzy już w środę. Puszki wolontariuszy szybko się napełniały, nasza młodzież włączyła się z wielkim zaangażowaniem i zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do piątku tylko na terenie szkoły zebrano prawie 900 złotych.  

Natomiast w niedzielę nasi wolontariusze: Julka, Ola, Madzia, Paulina, Natalka, Wiktoria, Zosia, Tatiana, Nikola, Jacek, Kacper i Hubert  wyruszyli w teren, aby razem z wolontariuszami z całej Polski wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin pokonywali kilometry, aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi. Spisali się znakomicie, ta wspaniała dwunastka zebrała około jedenastu tysięcy. Myślę, że to wynik godny podziwu.

Dumni z naszego udziału w tej wielkiej, ogólnonarodowej zbiórce pieniędzy wierzymy, że kwota zebrana przez uczniów naszej szkoły przyczyni się do pomocy chorym dzieciom.

Opiekę nad organizacją pracy wolontariuszy sprawowała pani Magdalena Gajda – opiekun Samorządu Uczniowskiego.


admin dnia 19 styczeń 2020 · Czytaj więcej · 5 Czytań · Drukuj
Jasełka przedszkolaków

W ramach współpracy między przedszkolami dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latków naszej szkoły zostały zaproszone przez Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi na Jasełka. 

Piękna scenografia, oraz stroje małych aktorów pozwoliły na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w mijający już okres świąteczny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odegrały powierzone im role, pięknie recytując kwestie, oraz śpiewając kolędy i pastorałki. Za swój wspaniały występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziękujemy.


admin dnia 11 styczeń 2020 · Czytaj więcej · 23 Czytań · Drukuj
Informacja dla rodziców

Informacja dla rodziców

 W dniu 14.01.2020r. o godz. 1700
w Publicznym Punkcie Przedszkolnym
w Mirkowie odbędzie się spotkanie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
z Mirkowa w sprawie organizacji
roku szkolnego 2020/2021.


admin dnia 08 styczeń 2020 · Drukuj
ORSZAK TRZECH KRÓLI Z NASZYMI UCZNIAMI

W ubiegły poniedziałek jak co roku 6 stycznia naszymi ulicami przeszedł kolorowy Orszak Trzech Króli. To już po raz VII razem wędrowaliśmy do stajenki betlejemskiej. Kolor niebieski i pomarańczowy oznacza kontynent  afrykański, w którym liczny udział wzięli także nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzieci szkolne, oraz przedszkolaki pięknie przebrane w szaty królów, rycerzy, księżniczek oraz dwórek wraz z rodzicami i nauczycielami powędrowali od Sali OSP w Podzamczu do żłóbka ze Świętą Rodziną. Za udział  tak licznej grupy  wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.


admin dnia 08 styczeń 2020 · Drukuj
Uczniowie dzielą się autorskim arkuszem egzaminacyjnym w ramach projektu mPotęga.

Egzamin ósmoklasisty okiem szkolnej kamery

Głównym zadaniem w grudniu w ramach programu mPotęga było stworzenie autorskiego arkusza egzaminacyjnego ósmoklasisty z matematyki. Zajęcia przeznaczone były na wyszukiwanie zadań egzaminacyjnych z różnych źródeł, rozwiązywanie ich oraz tworzenie własnych zestawów zadań, które zostały wykorzystane do autorskiego arkusza egzaminacyjnego. Przygotowany przez nas arkusz składa się z 15 zadań zamkniętych oraz 6 zadań otwartych. Został on przekazany w formie elektronicznej i papierowej do biblioteki szkolnej, gdzie mogą z niego korzystać wszyscy uczniowie szkoły. Autorski egzamin miał swoją premierę w młodszej grupie, a został on zaprezentowany przez liderów grupy zaawansowanej. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, rozwiązując zadania  z arkusza. Wszystkie działania zostały udokumentowane w formie zdjęć oraz nagrane  w formie krótkich filmików.

A teraz nadszedł czas, by podzielić się z Państwem naszym autorskim egzaminem. Wszystkich ósmoklasistów zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych.

Nasz arkusz dostępny jest na stronie naszej szkoły oraz stanowi załącznik niniejszego artykułu.

Arkusz -projekt mPotęga

 


admin dnia 06 styczeń 2020 · Czytaj więcej · 15 Czytań · Drukuj
Wyśpiewali nagrodę!

05 stycznia 2020roku odbyło się kolędowanie chórów gminy Wieruszów w Kościele Św. Stanisława w Wieruszowie. Chór naszej szkoły również wziął udział w tym wydarzeniu. Nasze uczennice wystąpiły pod batutą pana Marcina Sobczaka i spisali się znakomicie.  Gratulujemy całemu zespołowi, wasz śpiew wprawił wszystkich w zachwyt!

Dziękujemy za występ i za wyśpiewaną nagrodę.


admin dnia 06 styczeń 2020 · Czytaj więcej · 25 Czytań · Drukuj
Jasełka

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg

pokochał innych przez Ciebie,

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie.

Myśl ta przyświecała dzisiejszemu spotkaniu w SP nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wieruszowie. Spotkanie to rozpoczął pan dyrektor – Mariusz Moska. Przygotowane przedstawienie miało charakter współczesnych jasełek. Maryja i Józef mogli zobaczyć, jak świętuje się Boże Narodzenie w 2019 roku. Co zabiera nam czas na miłość, na rodzinę, dlaczego przestaliśmy uśmiechać się do siebie. Była to lekcja refleksji i zadumy. Dopełnieniem  spektaklu był taniec dziewczynek, w którym przekazały radość z głoszenia Dobrej Nowiny.

Na zakończenie pan dyrektor – Mariusz Moska i ksiądz proboszcz – Karol Galewski złożyli świąteczne życzenia, przypominając o najważniejszym: że Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy otworzysz swoje serce na drugiego człowieka.


admin dnia 21 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 76 Czytań · Drukuj
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pomagają potrzebującym

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział się w akcjach, których celem jest pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Członkowie szkolnego wolontariatu, dzieci i młodzież zorganizowali akcję Paczka na Święta Bożego Narodzenia z Ojczyzny, celem wsparcia Polaków mieszkających na kresach wschodnich.

Szkoła włączyła się także w świąteczną zbiórkę pluszaków dla dzieci z potrzebujących rodzin, domów dziecka oraz podopiecznych szpitali, zorganizowaną przez OSP w Chobaninie oraz zbiórkę potrzebnych artykułów dla zwierząt w schronisku „Psia Ostoja”.

Na terenie szkoły zorganizowano również akcję pod hasłem „Dar Serca”. Dzięki dużej ofiarności społeczności szkolnej, będzie można przekazać upominki i dary, takie jak artykuły chemiczne, żywność oraz przybory szkolne dla rodzin, które w szczególności takiej pomocy potrzebują.

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” – Jan Paweł II


admin dnia 20 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 47 Czytań · Drukuj
Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Tak właśnie poczuły się dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6-latków nasze szkoły, które w odświętnych strojach przybyły na wigilię klasową. Przedszkolaki dzieląc się opłatkiem składały sobie świąteczne życzenia, wspólnie kolędowały i częstowały się przygotowanymi smakołykami.

 „Niechaj radość ta świąteczna trafi w każdy kąt
A my Wam życzymy: WESOŁYCH ŚWIĄT!!!”


admin dnia 20 grudzień 2019 · Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj
PACZKA DLA RODAKA NA KRESACH WSCHODNICH

PACZKA DLA RODAKA NA KRESACH WSCHODNICH

W miesiącu grudniu grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie zorganizowała akcję wsparcia dla Polaków mieszkających na kresach wschodnich. Paczka na Święta Bożego Narodzenia z Ojczyzny jest przez naszych rodaków zawsze oczekiwana jako znak nie zapomnienia. To trudna historia naszych dziejów, a zwykli ludzie są jej ofiarami. Paczki z żywnością, słodyczami oraz ze środkami czystości zostaną przekazane do łódzkiego koordynatora akcji. Skąd przewiezione zostaną na Białoruś i Ukrainę  przez biura konsularne. Daje to gwarancję że paczki dotrą tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Dorośli i dzieci czekają na dar serca, który jest wyrazem naszej wrażliwości.


admin dnia 14 grudzień 2019 · Drukuj
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Uczniowie i Rodzice
Kalendarz Roku
  Szkolnego

Osiągnięcia uczniów
Konsultacje
Wywiadówki
Godziny lekcyjne
Dzwonki
Dowozy
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Stołówka szkolna
Rekrutacja
Oddziały sportowe 2019
KL I SP 2019-2020
Przedszkole 2019-2020
Kształcenie specjalne
Egzaminy
Ósmoklasisty
Dziennik elektroniczny


LOGOWANIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
25861 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie